
Maseczka do włosów z drożdży – jakie ma właściwości?
Maseczka do włosów z drożdży to jeden z najskuteczniejszych, a przy tym najprostszych sposobów na to, by urozmaicić pielęgnację kosmyków i poprawić ich ogólną kondycję. Maska jest niezwykle prosta w przygotowaniu i aplikacji, a efekty naprawdę mogą Cię zaskoczyć! Naturalna i domowa pielęgnacja cieszy się ogromną popularnością! By zadbać o włosy i skórę, nie musimy wydawać fortuny w drogeriach. W wielu przypadkach wystarczą nam produkty spożywcze, które znajdują się niemal w każdym domu. Z tego artykułu dowiesz się, w jaki sposób za pomocą drożdży, możesz zadbać o swoje kosmyki!
Maseczka do włosów z drożdży – dlaczego warto włączyć ją do pielęgnacji?
Maseczka z drożdży nie jest nowinką w świecie pielęgnacji. Wręcz przeciwnie – z korzyścią dla urody wykorzystywane były już w czasach starożytnych. Powrót do naturalnych metod pielęgnacyjnych sprawił jednak, że ponownie zrobiło się o nich głośno.
Na samym początku, czym są drożdże, a także jakie wykazują działanie i właściwości. Są to grzyby jednokomórkowe, które są fenomenalnym źródłem witamin i minerałów. Warto tu wymienić chociażby cynk, magnez fosfor, witaminy z grupy B, witaminę E czy biotynę.
Ich bogaty skład, można wykorzystać również z korzyścią dla włosów oraz skóry głowy. Polecane są szczególnie włosom osłabionym, z tendencją do nadmiernego wypadania, a także zniszczonym, przesuszonym, pozbawionych blasku. Z ich właściwości skorzystają również włosy przetłuszczające się oraz z łupieżem.
Drożdże, czy też maseczka z drożdży, doskonale wzmacniają kosmyki i przyspieszają wzrost włosów, jednocześnie zapobiegając ich nadmiernemu wypadaniu. Z uwagi na to, że zawierają biotynę, zmniejszają ilość wydzielanego sebum, a tym samym problem nadmiernego przetłuszczania się włosów. Jednocześnie łagodzą objawy łupieżu.
Maseczka do włosów z drożdży: jak przygotować i jak stosować?
Maseczka do włosów z drożdży, jak już zostało wspomniane, jest niezwykle prosta w przygotowaniu. Co ważne, drożdże można połączyć w zasadzie z dowolnym składnikiem, który pozytywnie oddziałuje na włosy.
Drożdże mogą być stosowane wewnętrznie (w formie napoju czy suplementów diety) lub zewnętrznie (pod postacią maski). Wielu specjalistów zaleca codzienne spożywanie odżywczego napoju, gdyż wówczas organizm sam rozprowadzi składniki odżywcze w tam, gdzie są one potrzebne.
By sporządzić drożdżowy napój, wystarczy niewielką ilość drożdży (ok. 1/6 kostki) dodać do gorącej wody lub mleka (1 szklanka), odczekać do ostygnięcia i wypić. Warto podkreślić, że to roztworu nie należy dodawać cukru ani innych substancji słodzących, gdyż mogą one osłabić cenne właściwości drożdży.
Z kolei maseczka do włosów z drożdży, może być przygotowana na wiele sposobów. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest połączenie kostki drożdży z 3-4 łyżkami mleka. Po uzyskaniu jednolitej konsystencji, mieszankę nanosimy na kosmyki, pozostawiamy na godzinę, a następnie zmywamy.
Popularnym przepisem na drożdżową maseczkę, jest połączenie drożdży i żelu z siemienia lnianego. Po połączeniu składników, maskę można aplikować na włosy, a po minimum 30 minutach należy ją zmyć.
Drożdże są na tyle uniwersalne, że mogą być łączone z różnymi składnikami – warto dobierać takie, które dobroczynnie działają na włosy, chociażby: miód, żółtko, jogurt naturalny. Co ważne, na rynku drogeryjnym również jest wiele wspaniałych kosmetyków do włosów, które bazują właśnie na drożdżach.