Jak wyczyścić Tangle Teezer?

Można śmiało powiedzieć, że szczotka do włosów Tangle Teezer zrewolucjonizowała świat włosomaniaczek. Jest to jeden z najpopularniejszych gadżetów do włosów. Szczotka pomaga rozczesać nawet bardzo długie i poskręcane włosy bez bólu. Na czym polega fenomen tego produktu i dlaczego należy pamiętać o jego dokładnym czyszczeniu? Podpowiadamy jak wyczyścić Tangle Teezer, by utrzymać ją przez długi czas w dobrej kondycji.

Tangle Teezer – co to jest?

Szczotka Tangle Teezer to od lat sprzedażowy hit jeśli chodzi o akcesoria do włosów. Te legendarne szczotki zachwycają oryginalnym designem i skutecznością w działaniu. Produkt został stworzony przez Shauna P., który przed stworzeniem gadżetu posiadał 30-letnie doświadczenie w pracy w znanych salonach fryzjerskich.

Impulsem do stworzenia szczotki były codzienne problemy z rozczesywaniem włosów. Szczotka miała za zadanie rozczesanie nawet bardzo splątanych włosów bez bólu i ciągnięcia. Po raz pierwszy ujrzała światło dzienne w 2007 roku. Produkt posiadał dwa rodzaje elastycznych zębów. Dłuższe rozczesywały i rozplątywały pasma, a krótsze odpowiedzialne były za wygładzenie. 

Jak wyczyścić Tangle Teezer? Dlaczego warto pamiętać o czyszczeniu szczotki?

Szczotka do włosów to gadżet, który pozwala utrzymać włosy w dobrej kondycji. Dokładne rozczesanie i wygładzenie sprawia, że włosy wyglądają na zdrowe i pełne blasku. Niestety wiele kobiet zapomina o regularnym myciu i czyszczeniu tego akcesorium. Warto wiedzieć, że zalegający brud, kurz i włosy mogą negatywnie odbić się na stanie włosów. Wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia mogą powodować przetłuszczanie i wypadanie włosów oraz różnego rodzaju problemy skórne.

Jak wyczyścić Tangle Teezer? Poznaj sprawdzone sposoby

Wbrew pozorom czyszczenie nie jest trudne. Zwykle do wyczyszczenia szczotki wystarczy mydło, woda oraz szczoteczka do zębów:

    • Do miski wlej ciepłą wodę.
    • Dodaj mydło i dokładnie wymieszaj do powstania piany.
    • Zanurz szczotkę i pozostaw ją w wodzie na ok. 2 minuty.
    • Po wyciągnięciu wyszoruj ząbki szczoteczką do zębów. 
    • Na koniec przepłukaj szczotkę pod bieżącą wodą.

Jak wyczyścić Tangle Teezer innym sposobem? Tutaj potrzebne będą:

    • Ulubiony szampon z SLS.
    • Patyczki do uszu.
    • Spryskiwacz.

Na początek postaraj się delikatnie wyciągnąć włosy ze szczotki. Zrób to za pomocą patyczka do uszu. Prowadź patyczkiem pomiędzy lukami między ząbkami, by ich nie uszkodzić. Do spryskiwacza wlej kilka kropli szamponu, wodę i dokładnie wstrząśnij. Spryskaj szczotkę tak, by szampon dotarł w każdy zakamarek szczotki. Na koniec opłucz i pozostaw do wyschnięcia.

Odpowiadając na pytanie jak wyczyścić Tangle Teezer, należy również zwrócić uwagę na to jak często to robić? Przyjmuje się, że szczotki należy myć regularnie - zwykle raz w tygodniu. Elastyczne ząbki Tangle Teezer potrafią szybko zebrać brud, kurz i resztki kosmetyków do stylizacji włosów. Zalegające zanieczyszczenia przez brak higieny szczotki mogą ponownie wrócić na włosy, co może prowadzić do wielu zdrowotnych konsekwencji. Zadbaj więc o swoje włosy, pamiętając o regularnym czyszczeniu szczotki.